pátek 15. září 2017

Problémy....

....tak jsem tak přemýšlela zda o tom napsat a možná se spíš i zeptat.Na internetu nemohu pořádně najít odpověď a úřad tvrdí,že je to na domluvě.

Jedná se o našeho psa a sousedovic plot. Náš pes,kterého máme rádi je to člen naší rodiny je horká hlava a co živého neznámého se mu připlete do cesty nebo vidí snaží se to zardousit.

Poprvé se stalo, když sousedi neměli ještě plot, jen nízkou zídku ,že k nim skočil a kousl jejich malého pejska, musel se léčit. Na to sousedi plot udělali bez nějaké domluvy s náma a to tak, že jsou v něm velké mezery. Nikomu to nevadilo,pes v pohodě nic se nedělo. Až do té doby, kdy si pořídili čtyři kachny běžce, pohybují se po celé zahradě,chodí až k plotu. Náš pes je pořád okukoval až to jednou nevydržel a prolezl skrz plaňky a jednu zakousl.Tak jsme koupili novou.

Od té doby na psa stále řveme, že nesmí a sousedi chtějí abychom ho uvázali nebo nějak zavřely.

Bohužel je to jejich plot a náš pes je v mých očích chudák lovec, který je tak moc chce zabít. Zároveň je mi líto kachen. Bohužel jsou to dva dny kdy je zabil i s tou novou kachýnkou.

Zaplatili jsme 1200kč za újmu. Kachny zatím nové nechtějí, až prý dáme do pořádku plot. Oni chtějí chovat kachny a my jim musíme vyspravit jejich nový plot, přijde mi to divné. Chtějí si pořídit pejska za 20000kč a v tu chvíli mě polil pot a co bude dělat náš pes horolezec.

Náš návrh je, převrtat s naší pomocí, nechat maličké mezery nebo raději vůbec nenechat mezery a dát hlavně do roviny, aby vznikla hladká stěna a náš pes tak nebude mít možnost tam vlézt.

Sousedé plot převrtat nechtějí ani kdybychom jim pomohli, prý by dřevo popraskalo.

Máme dokoupit dřevo a mezery tak zakrýt. My se,ale obáváme, že náš pes to stejně zvládne, zkrátka pro něj jsou to schody a dokáže to.

Řešili jste někdy takový problém?Je mi z toho docela úzko. Nechci se zastávat psa, ale on je doma na svém pozemku, pro nás je to hlídač okolo domu. Ačkoliv je malý pejsek, respekt z něj lidi mají.

Pro mě je to trápení pro psa je to zkrátka lovec a my už byli ve fázi, že jsme ho jen trestali a trestali...

Už jsme opravdu unavení a chápu sousedy ,kteří ho vlastně už jen nenávidí...


32 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den paní Leničko, Chápu Vaše rozčarování, řešili jsme podobny problém se sousedem. Mají vzteklého psa, který naši tibetskou dogu stále dráždí a tak se jednoho dne naštvala a prokousalala si plot a došla si pro něj do boudy. Plot je tedy náš a tak jsme dali elektrický ohradník pro psy. to je obojek, který má akustické varování a případně výboj hroty v obojku. Velice rychle si zvykla kam může a kam ne. Jinak máme ještě s nimi přidanou kari síť na plot protože našeho pejska obyčejný drátěný plot nezastaví. Pokud by jste nechtěli ten elektrický psí ohradník, vsaďte si trubky ze své strany a natáhněte si vlastní plot. Nejhorší je když se člověk nemůže v klidu domluvit se sousedy. Držím palce, pejsek za to nemůže je to jeho práce. Krásný den Blanka

  OdpovědětVymazat
 3. Určite nájdete dobré aj vkusné riešenie.
  My máme psa nalezenca, ako šteňa bola dlho na ulici a doniesla si svoj ,,postoj,, k životu k nám domov, ktorý ťažko ovplyvníme.
  Najradšej škrabe na okno a šteká na okoloidúcich a keď je v okne alebo pred domom, tak sa bojí a je ticho.
  Okno sme museli olištovať s plechovými lištami a s nitmi, mám rada industriál:-)
  Na návštevy skáče a štekaním sa dožaduje hry a pohladenia.
  Po polhodine sa ukľudní a je veľmi milá a dá pokoj.
  Keď sme sa pokúšali o výcvik, pán nám povedal, že pes je pes a bude skákať a bude štekať:-)
  Tak som pochopila, že výcvik je pre lepší vzťah pes-pán a nie, aby sme svojho psa mali na povel alebo menili kvôli návštevám.
  Myslím, že to pomôže aj vášmu psovi, nech je tým či je a vo vzťahu vás mal rád a rešpektoval, nemeňte mu naturel,
  urobte vy ľudia s plotom, čo máte urobiť:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Milá lenko,měli jsme už 3 pejsky.momentálně máme dva a co pes to originál. Každý má svou povahu a člověk řeší s každým něco jiného. Náš první pes byl velký hlídač a dost štěkal.i v noci. Byl neustále venku na zahradě. Nebydlíme nikde na samotě a proto jsme to museli nějak řešit. Zkoušeli jsme všechno možné. Nic nepomáhalo. Nakonec jsme vyzkoušeli elek.obojek. velká chyba.pes sice nestekal tolik,ale byl jak vyměněný. Mel ho dva dny. Už nikdy bych psa timto stylem neomezovala. Ani v pohybu ani ve štěkání. Raději bych zkusila vyplnit mezery širokými prkny z vaší strany a zaplnit tak mezery. Držím palce ať se situace brzy srovná.

  OdpovědětVymazat
 5. Leni,bohužel je to tak, že vy jako majitel psa (i když ho máte na svém pozemku)jste povinna ze zákona zajistit zvíře tak, aby neohrožovalo nikoho jiného. Sousedi plot mají (nezáleží na tom jaký), ale oni nepotřebují zamezit tomu, aby Váš pes k ni nelezl, to je povinnost majitele psa. Pokud pes uteče a někoho pokouše, nebo způsobí škodu někomu jinému, můžete dostat pokutu až do výše 50.000 tisíc korun. Je to těžké pro obě strany, snažte si situaci obrátit a vžít se do role sousedů a třeba Vás pak napadne řešení. Naši známí mají veliký pozemek, neoplocený a mysleli si, že když tam budou mít pejsky na volno a že jako hlídají, tak jestli někoho pokoušou je to vina toho, kdo na pozemek vstoupí. Není tomu tak. Bohužel i po dobrých radách se to stalo a mají s tím velké problémy. Jsme majiteli služebního, vycvičeného psa tak vím moc dobře o čem píšu.Přála bych vám, aby se vše dobře vyřešilo a aby sousedská pohoda nebyla narušena, protože mít dobré sousedy je nade vše. Zkuste třeba i s pejskem chodit na cvičák a naučit ho poslušnosti, lépe se vám bude zvládat. Mějte se moc hezky ať se daří. Věra.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak stále pátráme a vypadá to docela nadějně i pro nás. Člověk se na to musí podívat i z druhé stránky.Co jsem já jako chovatel povinen a jak zabezpečit plot.No a koukáme i na to jsou toiž zákony,že i onen chovatel je povinen si je ochránit. Selský vesnický rozum mi říká,že je to logické než mít téměř 15cm velké otvory v plotě a chtít chovat drůbež. Mince má dvě strany. Naší vlastní vysokou zeď náš pes rozhodně nepřeskočí,pokud by se stalo,že by přes ni utekl je to pro nás něco jiného a okamžitě bychom to vyřešili.Takže pevně doufám,že to co jsem našla na internetu bude pravda.
  Jedná se o stránky odborné právnické stránky Bulletin-advokacie.cz,nejdete tam veškerá sousedská práva.
  Jde o princip i pro jiné lidi jak jsem totiž dočetla je hodně takových případů a poku je to lehce řešitelné o to víc mi to přijde padlé na hlavu,když to ten druhý nechce udělat.

  OdpovědětVymazat
 7. Lenko, do mezer z vaši strany bych navrtala ty samé prkna nebo připevnila bambusovou rohož.

  OdpovědětVymazat
 8. On vyšplhá po těch prknech a přeskočí k nim? Naši měli taky poblém,pes rdousil sousedovi slepice,ale ty slepice lezly k nim dírou v plotě,takže táta díru zalátal pletivem. Pak zase vyskočil na dřevo na zátop a skočil k sousedovi,tak táta přeskládal dřevo a od té doby dobrý,a soused nemá slepice puštěné venku furt,taky je občas zavírá. Dala bych pletivo nebo bambus-z vaší strany. Psa trestat nemá smysl,prostě je to jeho přirozenost lovit. Držím palec....

  OdpovědětVymazat
 9. Zapře se nohama na zídku a proleze první dírou.Je menší a 15cm mu na to zkrátka stačí bohatě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tam pověsit takové ty truhlíky s květinami,třeba proutěné,co mají vzadu ty háky na žbrdliny? Pokud by ovšem ten Váš eskamotér nevyšplhal i po nich :) :)

   Vymazat
 10. Nesmíme na plot dát nic jiného než stejná prkna jako tam jsou,vlastně vytvořit nový plot,je to moc dlouhé přes celou zahradu 16 polí.Jinak bychom tam už dávno dali alespoň pletivo abychom tomu předešli,ale chápu že proti jsou ,aby to nebylo ošklivé.Je zkrátka šikulka.Zvláštní je zpátky už mu to nejde,jen od nás, má tam vlastně takový schod za který ze zapře a proleze.I když soused tvrdil,že 2x sundaval jak šplhal po prknech nahoru,to jsme neviděli.Jen jsem ho pozorovali kudy leze a jak to dělá.Žádný problém to není zkrátka je tam díra tak leze.

  OdpovědětVymazat
 11. Lenko, držím palce, ať vše dobře dopadne. My společně se sousedy dělali nový plot. Jejich spí eskamotéři pak ještě zdolávali i ten nový, když přestali psi, vzali na plot štípačky děti:-D. Dostali tenkrát vycinkáno děti na obou stranách plotu. Plot z pletiva není žádná krása, ale možná by bylo řešením plot zdvojit resp. postavit si vlastní, pak už se dá zakrýt keři nebo popínavkami.

  OdpovědětVymazat
 12. Máme vlčiaka a pokial sme nechceli aby sa prechádzal po susedovom pozemku tak sme upravovali mierne susedov plot. Podla mna Vas pes vylezie aj keby ste tam dali dalsie dosky. Porozpravajte este raz so susedom v style ze to chcete riesit, ale keby ste dali dosky asi by vyliezol aj po nich a hladajte riesenie. Ale verim Vam, ze je to tazke, ludia su velmi divni. Skuste spocitat, co by Vas vysli nove dosky a ukazat im to. Uprava plotu by bola tolko a tolko, kolko su ochotni oni do toho investovat. Ze psa nedate prec a uz vobec ho neuviazete, s tym nech nepocitaju. A este že sa spise zmluva, ze do plotu ste vy investovali, pre istotu, ze ked investujete vy do plotu, tak je vlastne aj Vas.. Och nechcem byt vo Vasej kozi, z kazdej strany pocuvam susedske spory. Drzim palce nech sa to v klude vyriesi. Zita

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Leni, nevím jak jste zadobře se sousedy, ale nechápu jak přemýšleli,když plot stavěli.Chtěli chovat kachny, pořídit si pejska a věděli, že ho máte taky.Ukazovala jsem manželovi a ten taky.kroutil hlavou.Řekl mi, že když s nima není domluva, před jejich plotem by oplotil pletivem a vysázel hustě tůjky.Není přece možné pejska trestat za jeho přirozenost a ještě ho přivazovat k boudě.To já teda nesnáším. My jsme utekli z města před 23lety na vesnici, postavili baráček a těšili se na klid. Měli jsme tenkrát tři výmarský ohařky a to jsou lovci . Řádně jsme oplotili . Máme zahradu 6000m2 a sousedy tři.Nad náma měli starý plot z latěk a ten se jim začal bortit.Obvinili nás , že za to můžeme my.Tak aby byl klid, postavil manžel nový. Teď už spoustu let žijeme v klidu.Leni přeji vám klid a pejska nemá cenu trestat. Martina  OdpovědětVymazat
 14. Měli jsme podobný problem - menší pes umanutý útěkář, plot podhrabal, do pletiva tak dlouho žďuchal čumákem, až ho dole rozpletl a pak už jen zvětšil díru...Takže kolem celého plotu dal manžel prkna proti podhrabání a na kovový plot před domem, který má velké mezery mezi tyčemi, jsme natáhli pletivo s drobnými oky. Plot je černý a pletivo take, z dálky to ani není vidět. Na plot v zahradě, který nás odděluje od malého hřiště, jsme natáhli rohože, aby nebylo vidět, co se tam zrovna zajímavého děje. A je klid. Jistě, všechny úpravy šly na úkor estetiky, ale ta pohoda za to stojí, pejsan může být sám na zahradě jak dlouho chce a kde chce a my se nemusíme třepat, kdy a kudy zase zdrhne.Takže ve Vašem případě bych asi volila drobné pletivo nebo rohože z vaší strany, ať si soused protestuje, jak už tady někdo psal, když chce drůbež a psa a ví, že na sousedovic už pes je, musí troche přemýšlet a nestavět plot - žebřík s velkými mezerami. Zdraví vás Jitka

  OdpovědětVymazat
 15. Dobrý večer. Pokud je pes lovec, tak bych zkusila jeho pud mít pod kontrolou. Tzn. poslušnost, výcvik, ovladatelnost a tréninky lovu atd. Dále bych se určitě podívala po elektrickém plotě. Zní to hrozně, ale je to někdy rychlé a účinné řešení. Avšak to vyžaduje zkušeného cvičitele, který tento problém řešit umí. Dále je potřeba se zamyslet, zda-li to váš pes nedělá vyloženě jen z nudy. Chce to s ním běhat, jezdit na kole, hrát s ním různé psí hry, logické hlavolamy atd. Prostě zaměstnat i mysl. Je to trochu běh na dlouhou trať, ale stojí to za to vyzkoušet. Unavený pes = hodný pes a spokojený sousedi a i páníček. Pokud vašeho pejska nemáte pod dohledem, tak bych ho vždy na chvíli zavírala buď domů či do své přepravky. Není to žádné týrání, a ani nic podobného. psa do ničeho nenutit. Vše řešit přes pamlsky a hračky. Přeji vám i pejskovi pěkné společné chvíle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. Máme s tím zkušenost takovou, že přes léto, když jsme byli s naším psem celé dny na zahradě, hráli si s ním, mazlili se a házeli jsme míčky do zblbnutí tak jsme neměli problém. Ejhle....přišla škola, tréninky a špatné počasí, psa jsme vzali jen na krátkou procházku,aby se vyvenčil a víc nebyl čas. Pejsek ležel na zahradě a nudil se....jednoho dne okousal živý plot, další dny překousal kabel od brány a nakonec rozpletl plot a utekl. Netrestali jsme ho bitím, ale domluvou a na dobu, když jsme nebyli doma tak jsme ho zavírali do kotce. Dal nám jasně najevo, že není zahradní ozdoba, ale člen rodiny. Teď se ho snažíme zabavit a vyběhat, zavírat ho už nemusíme. Zavření do kotce je jen trest za to co udělal a on to pochopil stejně jako my. Je vycvičený, neskutečně chytrý pes (Border kolie) Nechci tím říct Leni, že se pejskovi nevěnujete, ale asi vám tím chce něco říct jako ten náš nám. Dana

   Vymazat
 16. ...myslím,že problém je v tom, že nechcete vidět, že váš pes se chová dost problematicky a že toto není bežné chování vychovaného psa..tím,že ho jen omlouváte a valstně litujete , to nemůže vést ke změně...popravdě máte velmi hodné sousedy, trpělivé, mě kdyby sousedův pesk zabíjel na mém pozemku zvířata, nebyla bych tak trpělivá..ze zákona musíte mít nad svým psem kontrolu a to všude a vždy a to vy nemáte...takže je plně na vás,aby jste udělai vše pro to,aby jste tu kontrolu měli, protože co když příště pokouše dítě, která bude někde pobíhat a on to vyhodnotí, tak že s emu chce to řešit...vychovaný, socializovaný pes nezabíjí nikoho, nepřelézá ploty ...taky bych po vás jako sousedky požadovaal at ho máte zavřeného, nebo přivázaného, když jste tak zásadně nezvládli výchovu a váš pes je nebezpečný..myslím,že by prospělo se na to podívat- co kydyb tohel někdo dělal mě a řídit se dobrým známým- nedělej druhým,co nechceš aby dělali tobě..pokud nedokážete zajistit bezpečnost vašich sousedů a nenarušitelnost jjeich pozemku vaším psem, musíte ho mít pod kontrolou i tak, že bude zavřený a uvázaný..píši raději, že mám pejsku a psy miluju

  OdpovědětVymazat
 17. No nezlobte se na mě,ale vaše myšlení je tak trochu zcestné.Sousedi postavili plot podle svého vkusu a nepřemýšleli, že za ním mají sousedi taky pejska. Nevidím důvod, proč by měl pejsek, který je zvyklý celý svůj život běhat po zahradě,být najednou přivázaný u boudy.Jestli to tak máte vy, tak chudák váš pes.My už máme pátou čubinku a nikdy by mě nenapadlo přivazovat k boudě
  Vždy byly s náma 24 h.denně.Docela jste mě naštvala a myslím si , že ty pejsky zas tak ráda nemáte.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že sousedé nemusí přemýšlet jestli vedle mají či nemají psa. A bohužel příspěvek Káti je pravdivý. Pokud by cizí pes na MÉ zahradě pokousal mého psa či jiná zvířata, řádila bych jako lítá saně. Vy nemusíte svého psa uvazovat, protože je vychovaný!

   Vymazat
 18. Psa bych také neuvázala, to radši žádného! Máme vlčáka a neumím si představit, že by byl na řetězu. Pokud se sousedem není domluva, že byste udělali společný bytelný plot, udělat vlastní, jak píší Martina a Jitka. Aby Váš pes neměl důvod k sousedům lézt. ;-) Leni, napiš, jak vše dopadlo. Držím palce! D.

  OdpovědětVymazat
 19. Se sousedy je opravdu těžké vyjít o tom žádná. Spíš nechápu jejich negativní reakci, když by jste jim plot opravili. Samé naschváli proti vám i pejskovi. Nepřemýšleli jste o udělání vlastního plotu, nebo spíš dělící stěny a zamezit vstupu k plotu i pohledům od souseda. Např něco takového https://www.zahradni-sortiment.cz/fotky11555/fotos/_vyrp13_1554drevene-zasteny-dreveny-plot-vyroba-a-montaz-praha-zapad.jpg Myslím že by se dali pěkně zapojit do zahrady a porůst pěknou popínavkou. A vyřešilo by to i hlavní problem. Držím palce. V.

  OdpovědětVymazat
 20. Zdravím vás Leni, no co dodat...Naši sousedé, ke všemu je to rodina manžela, si neustále stěžují, že náš pes štěká!!!A to si nedělám legraci. V širší rodině už kvůli tomu máme peklo!Doporučili nám, ať jej dáme raději do útulku!Také bych asi volila vlastní plot. Mějte se hezky, ať se vaše problémy brzy vyřeší. Petra

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj. My měli 7 let fenku križence na byte. Travili jsme s ni i 3 hodiny denně venku. Pak se nam narodilo první mimi. Když byl malý v kočárku tak v pohodě, když začal chodit tak mi naše milá fenka začala dělat vyloženě naschvály. Pořád jsem si příteli stěžovala ale on mi řekl, ze to zvelicuji ze je to jen blby pes. Nekde jsem četla, ze pes je na úrovni tříletého decka. Trvala jsem si na svém, že dela naschvály co s tím, přítel to nechtěl řešit. Pak začal byt malý porad nemocny, mel horečky a venku bylo zrovna minus dvacet. Říkala jsem priteli ze s nemocnym deckem přece nedudu litat po venku a venčit a těžko budu sedmileteho psa učit chodit na kockolit než přijde on z práce aby chudáka vyvenčil. Rodina nam nikdy nepomahala ani se psem ani s dětma. Malý mel podezření na ADHD fenecku furt otravoval, najizdel do ni odrazedlem, pozdeji z něj byla tak vystresovaná ze chodila těsně kolem zdi se svesenou hlavou. Když už se to fakt nedalo zvládnout, tak jsem ji zavřela na balkon, mela jsem strach když ji tak otravoval a nedal si říct, ze by ho ona časem cvakla. Jenže ona na balkoně kňučela a trepala se, nechápala proč nemůže byt s nama. Bylo mi do breku nevěděla jsem co mam dělat. Přítel nehodlal nic řešit, chtěl mít klid. Pak jsme cekali druhé mimi a co teď? Co kdyz bude taky porad nemocné. To budu pak venčit jak? Takže jsem začala fenecce shánět novou rodinu. Bylo to hotove výběrové řízení, ozyvali se mi sami divni lidi. Nakonec měsíc pred porodem se zadařilo a fenečku si odvedli hodni lidi. Přítel se pak se mnou 3dny nebavil - výčitky jak jsem ji mohla,dat pryč, kdyz to BYL ČLEN NASI RODINY byl na denním pořádku. Zacli mi to vyčítat i ostatní, kteri před tím nepomáhali a nezajímali se. Brečela jsem, ze jsem to opravdu nemela jak jinak vyřešit. Oba synové jsou hodně nemocni a astmatici, tak nevím snad to bylo dobré rozhodnutí. Proč píšu takovou slohovku 1.nedávej psa pryč je to člen rodiny pak by sis to vycitala jestli se to nedalo udělat jinak 2.nedavej na ,,dobre rady,, jiných udělej to tak jak to citis ze by to mělo byt. kdyz jsem tvuj příspěvek dala přečíst příteli tak řekl - přeskakuje plot a rdousi vše živé no a co tak ať ho uvaze. To mě nemile překvapil a vytočil. 3.Jak se říká - starého psa novým kouskům nenaučíš - zatím bych dala přes velkou část zahrady ocelové lano a na něj psa na řetěz tak aby co nejvíce na volno a při svém pohybu neublížil řetězem sobě nebo něco řetězem neponičil - zatím takhle než dáte do pořádku nějak ten plot . 4, existuji spreje co psum smrdi ať vi ze to nesmí no a pak třeba zatím ten jejich plot natřít z vaší strany něčím kluzkym. Snad najdete nějaké řešení. Hezký podzim Lada

  OdpovědětVymazat
 22. Jen to ne.Na ocelový lano a řetěz to je to nejhorší co můžete pejskovi udělat.Martina

  OdpovědětVymazat
 23. Nemáte povinnost tunit plot sousedovi, tak jak si poručí, ale klidně si můžete udělat svůj vlastní plot jen s pletivem. Myslím, že v tomhle případě je to nejlepší řešení.

  OdpovědětVymazat
 24. Leni, nic se nám neděje náhodou a vše nám chce něco říct. Určitě na to přijdete. Nebuďte smutná a každý názor je potřebný i ten váš, byť by byl špatný. Někam Vás to posune. Přeji nádherný podzim a těším se na další Vaše psaní a čekám na fotky krásného podzimu u Vás. Neodsuzuji Vás, byť mám taky nějaký názor. Je to na Vás. Objímám Vás na dálku.

  OdpovědětVymazat
 25. Co to z vaší strany překrýt pletivem?

  OdpovědětVymazat
 26. Já to vidím, jako sousedovic problém. Postaví si plot z podélných prken s velkými mezerami a pak se diví. Takovýto plot se staví do silnice a ne mezi pozemky. Váš pejsek je na svém, tak proč by měl být uvázaný, když na to není zvyklý. Oni si musí zabezpečit svoje kachny lépe. No, nezávidím vám to, snad se domluvíte. Přeji příjemnější dny. D.

  OdpovědětVymazat
 27. Všem vám moc děkuji.Nečekala jsem tolik reakcí a vzkazů.A jak to čtu, tolik lidí má podobné problémy.Od té doby co kachny nejsou si náš pes plotu ani nevšimne.Snad se se sousedy domluvíme na pletivu a nebo pouze prkna převrtáme do roviny bez mezer, což rádi sami uděláme a bylo by to jednodušší a klidně prkna dokoupíme pokud budou chybět nebo prasknou.Jen se slušně domluvit.
  Lidičkové moc děkuji za všechny názory jsou potřeba takové i makové.Lenka

  OdpovědětVymazat
 28. Leni, vidím, že jste již za komentáře děkovala. Všechny jsem si přečetla a tak již nic připisovat nebudu. Ale napadlo mě, že kdyby bylo nejhůř, stačilo by souseda požádat, zda byste na každý sloupek mohli umístit dvě kovová oka, mezi nimi napnout ocelové dráty a upevnit po celé délce pletivo z vaší strany. Popřípadě to pletivo natřít barvou, podobnou barvě dřevěných latí v plotu, aby to sousedy nerušilo. Stačilo by pletivo po ten vyzděný lem. Sousedi i vy byste měli po problému, možná by to nebylo tak drahé, jako nové plotové latě a pejsek by nemusel být na řetězu a už vůbec ne na elektrickém obojku! No jen nápad. Ať vám to dobře dopadne. Mějte se hezky Zuzka

  OdpovědětVymazat
 29. Vážená z rája, vás by som veru nechcela mať za suseda. Za správanie psa je plne zodpovedný jeho majiteľ a nie aby preskakoval plot k susedom a hrdúsil ich domácu háveď. Vy ste tá, ktorá máte zvláštne myslenie.

  OdpovědětVymazat